ahjud

Kõikidest kütteseadmetest sobib ahi eluruumi kütmiseks kõige paremini. Kütmise käigus salvestub põlemisel tekkiv soojus ahju massi ning eraldub läbi ahjuseina ühtlaselt tuppa kuni 24 tunni jooksul.

Umbes pool ahju soojusest eraldub kiirgusena. Kui lähete köetud ahju lähedale, tunnete selle soojust ehk olete nii-öelda ahjupaistel. See soojus ongi kiirgussoojus. Kui tunnete, et olla on ikka veidi jahe, astute veel sammu lähemale. Kui olete tulnud õuest, karge pakase käest, lähete kohe päris lähedale. Kui aga olete olnud juba pikalt toas, leiate oma lemmikkoha ahjust eemal. See ongi ahju suur eelis – saab valida kõige mugavama koha ruumis, sõltuvalt sellest, kui soe kõige mõnusam hetkel tundub.

Tänu suurele osale kiirgussoojale ei tekita ahi tuntavat õhuringlust, ei keeruta üles tolmu, mis ei satu siis ka hingamisteedesse.

Ahjusid on võimalik ehitada 8 – 24 tunnise nimikütteajaga. Lühema nimikütteajaga ning kergem ahi sobib paremini lisakütteks, pikema nimikütteajaga ning raskem ahi aga põhikütteks.

Erinevate ahjude võimsused jäävad 1,6 – 11 kW vahele.